Sensiquest

Sensiquest zaprasza na praktyczny kurs
"Wyprysk: Spektrum kliniczne, diagnostyka, postępowanie"
7. edycja (1. online): 6 listopada 2021 (sobota)

Motto:
"Każdy wie jak wyprysk wygląda,
jednak nikt nie wie, czym wyprysk jest."

Heinrich A. Gottron


Szanowni Państwo,

Z wypryskiem styka się w swojej praktyce każdy dermatolog, alergolog, pediatra, a także lekarze innych specjalności. Wbrew obiegowej opinii, wyprysk nie jest jednostką chorobową lecz zespołem objawów wspólnych dla wielu zapalnych chorób skóry, które bardzo trudno rozróżnić na podstawie obrazu klinicznego. Jednak w zależności od rozpoznania leczenie może się znacząco różnić, stąd potrzeba umiejętności diagnostyki różnicowej chorób z kręgu wyprysku. Wiedzę, którą przekazujemy, sami stosujemy w praktyce i chętnie dzielimy się z Państwem naszym doświadczeniem. W trakcie zajęć uczestnicy mają możliwość wyjaśnić wszystkie swoje wątpliwości. Kładziemy nacisk na umiejętności praktyczne i dostosowanie szkolenia do indywidualnych potrzeb uczestników.

Uczestnicy kursu dowiedzą się, że chorób z kręgu wyprysku jest znacznie więcej niż tylko wyprysk atopowy i kontaktowy. W oparciu o literaturę naukową oraz międzynarodowe wytyczne zostanie przedstawiony praktyczny podział chorób z kręgu wyprysku ilustrowany przypadkami z własnej praktyki. Nasz kurs skierowany jest do lekarzy dermatologów i alergologów oraz innych lekarzy zajmujących się diagnostyką i leczeniem chorób z kręgu wyprysku (zapalenia skóry) oraz lekarzy w trakcie specjalizacji.

Do zobaczenia w Krakowie!
prof. dr hab. med. Radosław Śpiewak,
Kierownik Naukowy Kursu

Członek Europejskiego Towarzystwa Wyprysku Kontaktowego (ESCD), testy płatkowe wykonuje od 1991 roku. W krajowych i międzynarodowych czasopismach opublikował ponad 40 artykułów na temat zapalenia skóry, wyprysku i alergii kontaktowej. Redaktor i współautor monografii „Alergia kontaktowa i alergiczny wyprysk kontaktowy” (Mediton 2015). Członek międzynarodowej grupy EAACI Task Force „Allergic contact dermatitis in children”, przewodniczący EAACI Task Force „Patch tests in allergy diagnosis”, współtwórca europejskich wytycznych wykonywania testów płatkowych (ESCD 2015), współtwórca europejskich wytycznych wykonywania testów płatkowych (ESCD 2015), Europejskiej Serii Podstawowej i Europejskiej Serii Rozszerzonej oraz Polskiej Serii Podstawowej oraz Polskiej Serii Rozszerzonej do testów płatkowych (Standardy PTA 2019).


Najważniejsze informacje o kursie

UWAGA: Ilość miejsc ograniczona! Zapisy następują w kolejności wpłynięcia opłaty kursowej do wyczerpania limitu miejsc. Oprócz opłaty, koniecznie przyślij zgłoszenie - opłaty bez zgłoszenia będą odsyłane do nadawcy (niemożność wystawienia faktury). Również opłaty niewłaściwej wysokości będą odsyłane do nadawcy. Dla uniknięcia nieporozumień, przed wysłaniem zgłoszenia i opłaty zadzwoń do nas - tel. 12 416 62 62, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-15:00.


Ważne dla uczestników zapisanych przez sponsorów lub pośredników:

Przed kursem wysyłamy do zarejestrowanych uczestników istotne informacje (link do kursu, program, oferty specjalne ważne tylko w dniu kursu, itd.). Nasze doświadczenie pokazuje, że sponsorzy lub firmy pośredniczące często nie przekazują tych informacji Uczestnikom. Dlatego w celu zapewnienia optymalnego toku szkolenia, prosimy o przysłanie do nas adresu do bezpośredniej korespondencji. Nasz email: kursy @ instytutdermatologii. pl


Program kursu:

  1. Wstęp, czyli krótkie wprowadzenie w zagadnienie wyprysku kontaktowego i testu płatkowego (naskórnego).
  2. Jak to działa, czyli to, co naprawdę potrzebujesz wiedzieć o patofizjologii wykonując testy płatkowe.
  3. Co testować: epidemiologia alergii kontaktowej w pigułce, nowa Polska Seria Podstawowa i Polska Seria Rozszerzona do testów płatkowych.
  4. Jak testować: systemy aplikacji testów płatkowych, ich zalety i wady, tricki techniczne. Zalecenia dla pacjenta przed, w trakcie, oraz po wykonaniu testów.
  5. Jak odczytywać: testy płatkowe a skórne testy punktowe - różnice w filozofii wykonywania, semiotyka - brzmi groźnie, ale warto wiedzieć, zasady odczytu i interpretacji wg. ICDRG.
  6. Odczytać to jeszcze nie wszystko: pułapki diagnostyczne, istotność kliniczna dodatniego testu , reakcje fałszywie dodatnie i fałszywie ujemne, ujemy test - co dalej?
  7. Szkoła mistrzostwa testowego, czyli testowanie z substancjami własnymi, diagnostyka fotoalergii, ROAT, use test.
  8. Testy płatkowe u dzieci, czyli dlaczego lepiej testować niż głodzić niewinne dzieciaczki.
  9. Polska rzeczywistość, czyli rzetelna diagnostyka mimo NFZ, a ponadto: testy płatkowe jako "leki", "10 alergenów" oraz inne pomysły niczym z Barei.
  10. Kto pyta nie błądzi, czyli pytania uczestników i dyskusja podsumowująca.

Uwaga:

Zakres tematów poruszanych w ramach praktycznego kursu 'Testy płatkowe: Techniki wykonania i zasady interpretacji' może w niewielkim stopniu (mniej niż 10%) pokrywać się z zakresem kursu "Wyprysk: Spektrum kliniczne, diagnostyka, postępowanie". Tematy, których poruszenie jest konieczne na obu kursach to epidemiologia i objawy alergicznego wyprysku kontaktowego. Należy jednak podkreślić, że na bieżącym kursie skupiamy się na sztuce wykonywania testów płatkowych i nie omawiamy diagnostyki różnicowej i leczenia wyprysku kontaktowego, natomiast na kursie wyprysku poświęcamy zaledwie kilka słów testom płatkowym. Są dwa odrębne kursy, poświęcone dwóm różnym, choć powiązanym tematom. Zachęcamy do skorzystania z obu kursów - oferujemy zniżki dla powracających Uczestników.

Zainteresowanych udziałem prosimy o wypełnienie i odesłanie formularza zgłoszeniowego.

UWAGA: Ilość miejsc ograniczona! Zapisy następują w kolejności wpłynięcia opłaty kursowej do wyczerpania limitu miejsc. Oprócz opłaty, koniecznie przyślij zgłoszenie - opłaty bez zgłoszenia będą odsyłane do nadawcy (niemożność wystawienia faktury). Również opłaty niewłaściwej wysokości będą odsyłane do nadawcy. Dla zapewnienia sprawnej rejestracji, przed wysłaniem zgłoszenia i opłaty zadzwoń do nas - tel. 12 416 62 62, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-15:00.


W ramach kursu zapewniamy:

  1. Intensywny kurs z zasad kwalifikacji, wykonania i interpretacji testów płatkowych na podstawie doświadczenia praktycznego, dorobku naukowego i bogatej dokumentacji fotograficznej z archiwum prof. Radosława Śpiewaka.
  2. Materiały szkoleniowe - streszczenia wykładów, artykuły przeglądowe na temat diagnostyki alergii kontaktowej.
  3. Zestaw ćwiczeniowy do samodzielnego przygotowania i założenia testów płatkowych (zawiera czyste podłoże substancji testowych).
  4. Dyplom ukończenia kursu.

Koszty uczestnictwa:

  1. Opłata standardowa: 984,00 PLN (800,00 PLN netto).
  2. Powracający uczestnik: 738,00 PLN (600,00 PLN netto).
  3. Lekarz w trakcie specjalizacji*: 615,00 PLN (500,00 PLN netto)
    *Warunkiem skorzystania z opłaty dla lekarzy w trakcie specjalizacji jest przesłanie wraz ze zgłoszeniem kopii strony Karty Specjalizacji zawierającej nazwisko oraz PWZ lekarza.

Sponsoring: Osoby, które dokonały wpłaty z własnego konta, a następnie znalazły źródło refundacji, prosimy o powiadomienie nas o tym fakcie. Istnieje możliwość zwrotu wcześniejszej przedpłaty na konto uczestnika po wpłynięciu opłaty od sponsora. Na życzenie wystawiamy faktury proforma. Faktury VAT za uczestnictwo wystawiane będą w ciągu 7 dni od otrzymania zapłaty.


Informacje dodatkowe

Osoby zainteresowane otrzymaniem dodatkowych informacji zapraszamy do składania zapytań na adres e-mail: kursy @ instytutdermatologii. pl

Sponsoring

Osoby, które dokonały wpłaty z własnego konta, a następnie znalazły źródło refundacji, prosimy o powiadomienie nas o tym fakcie. Istnieje możliwość zwrotu na konto uczestnika wcześniejszej opłaty po wpłynięciu opłaty od sponsora. Na życzenie wystawiamy faktury proforma dla wskazanych podmiotów. Faktury VAT za uczestnictwo wystawiane są w ciągu 7 dni od otrzymania zapłaty.

Jeśli nie rejestrujesz się osobiście

Link do kursu oraz instrukcje na temat udziału będą przesyłane na email Uczestnika. Dlatego do zarejestrowania Uczestnika oraz udziału w kursie konieczne jest podanie adresu mailowego, z którego Uczestnik regularnie korzysta, a nie np. adres księgowości, dyrekcji lub sponsora. W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: kursy @ instytutdermatologii. pl

© Instytut Dermatologii sp. z o.o.
Document created: 29 May 2012, last updated: 27 April 2021.
Sensiquest is a EU-registered trademark.