Sensiquest

Sensiquest zaprasza na Wakacyjną Szkołę Alergologii i Dermatologii (WSAD)

Wakacyjna Szkoła Alergologii i Dermatologii (WSAD) to cykl czterech jednogodzinnych wykładów profesora Radosława Śpiewaka na tematy aktualne i ważne dla każdego alergologa, dermatologa i pediatry: fotodermatozy, alergia na kosmetyki, emolienty w wyprysku, wyprysk powietrznopochodny. Wykłady będą prowadzone na żywo z możliwością zadawania pytań i dyskusji. Można zapisać się na cały cykl wykładów WSAD lub na wybrane tematy. Każdy wykład będzie dostępny w dwóch terminach do wyboru (sobota rano lub środa wieczorem) między 5. czerwca a 11. sierpnia, cały program można też zamknąć między 3 a 31 lipca.

Wykłady Wakacyjnej Szkoły Alergologii i Dermatologii (WSAD) skierowane są w pierwszym rzędzie do alergologów, dermatologów i pediatrów, a także lekarzy w trakcie zdobywania tych specjalizacji. Wiedza przekazana podczas wykładów będzie również przydatna lekarzom pierwszego kontaktu, do których trafiają pacjenci z chorobami skóry, a latem często są "pierwszą instancją" dla chorych z oparzeniami słonecznymi oraz chorobami prowokowanymi przez światło. Z wykładów mogą również skorzystać studenci oraz przedstawiciele innych grup zawodowych zainteresowani omawianymi zagadnieniami.

Zasady uczestnictwa: wypełnij i prześlij formularz zgłoszenia, dokonaj płatności za wybrane wykłady lub wykład zgodnie z informacją na formularzu. Na dwa dni przed datą wybranego wykładu na adres mailowy podany w formularzu zgłoszenia i tytule płatności otrzymasz jednorazowy unikalny link z zaproszeniem oraz instrukcją logowania się do wydarzenia. Jeżeli do dnia poprzedzającego wykład nie otrzymasz maila z linkiem i instrukcją logowania, prosimy o pilny kontakt telefoniczny (nr tel. 12 416 62 62), lub mailowy (kursy @ instytutdermatologii. pl). Uwaga: Zanim skontaktujesz się z nami sprawdź, czy nasz email z linkiem nie trafił do folderu "spam" w Twojej skrzynce.

  
WSAD: Fotodermatozy

→ "Fotodermatozy w praktyce", wykład online

Słońce świeci coraz mocniej, już niedługo kalendarzowe lato, wakacje, urlopy... czyli sezon na fotodermatozy. Co piąty Polak doświadczył w swoim życiu indukowanej przez światło choroby skóry, która nie była "zwykłym" oparzeniem słonecznym. Problem dotyczy nie tylko dorosłych, lecz także dzieci. Kobiety chorują częściej od mężczyzn. U co setnego Polaka objawy fotodermatozy są na tyle uciążliwe, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie i zmuszają chorego do poszukiwania pomocy lekarskiej. Badania epidemiologiczne osób z "alergią na słońce" wskazują, że najczęstszą fotodermatozą jest wyprysk fotoalergiczny, tuż za nim wyprysk fototoksyczny, natomiast pokrzywka świetlna jest wyraźnie rzadsza. Obok rzadszych i słabo zdefiniowanych fotodermatoz, w diagnostyce należy uwzględnić szereg chorób nasilanych przez światło. W każdej z tych chorób strategia lecznicza jest inna, stąd rozróżnienie między nimi jest warunkiem niezbędnym skutecznego leczenia. Pospolitym błędem jest ordynowanie antyhistaminików, które u zdecydowanej większości chorych będą nieskuteczne. Jeżeli chcesz zaoferować zgodną z aktualnym stanem wiedzy pomoc pacjentom z fotodermatozami, połącz się z nami i wysłuchaj wykładu profesora Śpiewaka w ramach Wakacyjnej Szkoły Alergologii i Dermatologii (WSAD).

Premiera: 5.06.2021 (sobota) godz. 10:00
Bis: 7.07.2021 (środa) godz. 18:00

  
WSAD: Fotodermatozy

→ "Diagnostyka alergii na kosmetyki", wykład online

"Statystyczna" kobieta używa codziennie 12 produktów kosmetycznych, które średnio zawierają 168 różnych potencjalnie uczulających składników. Kosmetyki stanowią obok metali najczęstszą przyczynę alergicznego wyprysku kontaktowego, mogą także powodować fotodermatozy, pokrzywkę kontaktową, niekiedy nawet anafilaksję. Natychmiastowe reakcje na kosmetyki zostały nawet wymienione w wytycznych Polskiego Towarzystwa Alergologicznego wśród czynników ryzyka zagrażających życiu reakcji po szczepieniu na COVID-19. Ze względu na złożony skład wielu kosmetyków oraz mnogość preparatów stosowanych przez konsumentów, potwierdzenie alergii na kosmetyki, a tym bardziej wskazanie odpowiedzialnego składnika jest niemożliwe bez przeprowadzenia ukierunkowanego procesu diagnostycznego. Jeżeli chcesz zaoferować swoim pacjentom diagnostykę alergii na kosmetyki zgodną z aktualnym stanem wiedzy, połącz się z nami i wysłuchaj wykładu profesora Śpiewaka w ramach Wakacyjnej Szkoły Alergologii i Dermatologii (WSAD).

Premiera: 3.07.2021 (sobota) godz. 10:00
Bis: 14.07.2021 (środa) godz. 18:00

  
WSAD: Fotodermatozy

→ "Emolienty: dobre czy złe? Mamy rok 2021 i wreszcie znamy odpowiedź!", wykład online

Stosowanie emolientów od wielu lat było przedmiotem kontrowersji: Z jednej strony pomagają one odtworzyć uszkodzoną barierę skórną, z drugiej strony ich składniki mogą powodować alergię kontaktową oraz alergię pokarmową. Kontrowersje częściowo wynikają z niejasnej definicji emolientów oraz ogromnego zróżnicowania składu preparatów oferowanych jako emolienty. W ostatnich latach ukazały się wyniki dużych badań epidemiologicznych oraz dogłębne metaanalizy danych, które pozwalają nam lepiej zrozumieć zalety i wady emolientów. Jeżeli chcesz zaoferować swoim pacjentom pielęgnację skóry zgodną z aktualnym stanem wiedzy, połącz się z nami i wysłuchaj wykładu profesora Śpiewaka w ramach Wakacyjnej Szkoły Alergologii i Dermatologii (WSAD).

Premiera: 17.07.2021 (sobota) godz. 10:00
Bis: 28.07.2021 (środa) godz. 18:00

  
WSAD: Fotodermatozy

→ "Wyprysk powietrznopochodny w praktyce", wykład online

Wyprysk powietrznopochodny nie jest odrębną jednostką chorobową, lecz specyficzną kliniczną prezentacją różnych chorób z kręgu wyprysku. Postać wyprysku powietrznopochodnego może przyjmować atopowe zapalenie skóry, alergicznych wyprysk kontaktowy, wyprysk z podrażnienia, wyprysk proteinowy.Niesławny i coraz bardziej rozpowszechniony barszcz Sosnowskiego wywołuje u turystów hybrydę fotodermatozy i wyprysku powietrznopochodnego. W różnicowaniu należy uwzględnić m. in. fotodermatozy, trądzik różowaty, niekiedy także łojotokowe zapalenie skóry. Ostateczne rozpoznanie znacząco wpływa na wybór postępowania leczniczego. Jeżeli chcesz zaoferować swoim pacjentom pielęgnację skóry zgodną z aktualnym stanem wiedzy, połącz się z nami i wysłuchaj wykładu profesora Śpiewaka w ramach Wakacyjnej Szkoły Alergologii i Dermatologii (WSAD).

Premiera: 31.07.2021 (sobota) godz. 10:00
Bis: 11.08.2021 (środa) godz. 18:00


Program i formularz zgłoszenia

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona! Zapisy następują w kolejności wpłynięcia opłaty kursowej do wyczerpania limitu miejsc. Oprócz opłaty, koniecznie przyślij zgłoszenie - opłaty bez zgłoszenia będą odsyłane do nadawcy (niemożność wystawienia faktury). Również opłaty niewłaściwej wysokości będą odsyłane do nadawcy. Dla uniknięcia nieporozumień, przed wysłaniem zgłoszenia i opłaty zadzwoń do nas - tel. 12 416 62 62, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-15:00.


Ważne dla uczestników zapisanych przez sponsorów lub pośredników:

Przed kursem wysyłamy do zarejestrowanych uczestników istotne informacje (link do kursu, program, oferty specjalne ważne tylko w dniu kursu, itd.). Nasze doświadczenie pokazuje, że sponsorzy lub firmy pośredniczące często nie przekazują tych informacji Uczestnikom. Dlatego w celu zapewnienia optymalnego toku szkolenia, prosimy o przysłanie do nas adresu do bezpośredniej korespondencji. Nasz email: kursy @ instytutdermatologii. pl

Osoby, które dokonały wpłaty z własnego konta, a następnie znalazły źródło refundacji, prosimy o powiadomienie nas o tym fakcie. Istnieje możliwość zwrotu wcześniejszej przedpłaty na konto uczestnika po wpłynięciu opłaty od sponsora. Na życzenie wystawiamy faktury proforma. Faktury VAT za uczestnictwo wystawiane będą w ciągu 7 dni od otrzymania zapłaty.

Osoby zainteresowane otrzymaniem dodatkowych informacji zapraszamy do składania zapytań na adres e-mail: kursy @ instytutdermatologii. pl

© Instytut Dermatologii sp. z o.o.
Document created: 7 May 2021, last updated: 24 May 2021.
Sensiquest is a EU-registered trademark.